Aktualności: Sprawy urzędowe

Pamiętamy o konstytucji

5 maja 2021

Za nami 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ze względu na trwającą pandemię obchody były symboliczne. Prezydent Rafał Zając ze swoimi zastępcami w imieniu wszystkich mieszkańców złożyli biało-czerwone kwiaty pod pomnikiem „Stargardzianie – Ojczyźnie w setną rocznicę odzyskania niepodległości”. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz, służb mundurowych i środowisk patriotycznych.

W całym kraju tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja były kameralne. W Stargardzie odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Z kolei Monika Ogiewa-Sejnota z Muzeum Archeologiczno-Historycznego przygotowała informacje o pierwszej polskiej konstytucji. Można je znaleźć tutaj.

Jeszcze do 9.05. (niedziela) można wziąć udział w grze terenowej „Stargard 3-maj się!”. To bardzo proste. Wystarczy pobrać karty ze strony MAH, wykonać punktowane zadania podczas spaceru po mieści i wysłać zgłoszenie mailowo. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody – m.in. vouchery do escape roomu w Bastei. Szczegóły tutaj.

Zdjęcia: Paweł Bieg