Aktualności: Biznes

Panattoni w PPNT

9 marca 2021

Już wkrótce w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii może powstać centrum logistyczne – Panattoni Park Stargard. Jak zapowiada firma, budowa trzech hal o łącznej powierzchni 172 000 m2 powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku. Panattoni to jeden z liderów rynku nieruchomości przemysłowych w Europie.

Firma dotychczas wybudowała na Pomorzu Zachodnim już niemal 500 000 m2 powierzchni magazynowo-przemysłowej. Teraz planuje inwestować w PPNT. Głównym partnerem handlowym Panattoni są Niemcy. O ulokowaniu kolejnego centrum logistycznego w Stargardzie decydują nie tylko sprzyjające warunki dla przedsiębiorców, ale również lokalizacja. Bliskość przejść granicznych, portu w Świnoujściu, Berlina, lotniska w Goleniowie i dobre skomunikowanie z międzynarodowymi szklakami drogowymi E28 i E65 – to wszystko sprawia, że kolejne światowe koncerny wybierają nasze miasto.

Panattoni Park Stargard ma powstać przy ul. Metalowej. Jak informuje inwestor, w 3 halach najemcy będą mogli skorzystać z elastycznych modułów, w których zapewniona zostanie obsługa zarówno magazynowa, jak i przemysłowa. Zgodnie z zapowiedziami centrum logistyczne zaprojektowano tak, żeby spełniać wysokie normy ekologiczne. Ma zyskać dzięki temu środowisko naturalne, ale również klienci, którzy mogą zapłacić mniej za prąd i wodę.

Obecnie Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii zajmuje około 850 hektarów. Na jego terenie działają zarówno duże, światowe koncerny, jak i mniejsze – także lokalne – firmy. W sumie zatrudnionych jest tam około 4000 osób. W ramach kolejnej inwestycji 20 następnych hektarów jest uzbrajanych. Drogi i działki w PPNT są dostosowywane nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla pracowników. Budowane są ścieżki rowerowe, chodniki, powstają przystanki autobusowe, a całość oświetlają latarnie.

Zdjęcie: panattonieurope.com