Aktualności: Sprawy urzędowe

Park do kieszonki

19 kwietnia 2024

To będzie wyjątkowe miejsce na os. Pyrzyckim. W rejonie ul. C. Norwida i ul. S. Witkiewicza powstanie Ogród na Wzgórzu – zielona strefa wypoczynku dla mieszkańców. Ten pomysł został wybrany do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

W nowej strefie relaksu odpoczniemy na wygodnych ławkach. Z tzw. parku kieszonkowego skorzystają wszyscy, niezależnie od stopnia sprawności. Będzie komfortowa droga dojazdowa i wytyczone ścieżki. Oczywiście nie zabraknie dużej ilości zieleni – w planach są drzewa, krzewy i trawniki. Całość uzupełni energooszczędne oświetlenie.

Miniaturowy park to pomysł, który bardzo spodobał się mieszkańcom. Na oba etapy tego projektu w SBO 2023 i 2024 zagłosowało w sumie ponad 3800 osób. W opisie zadania zgłaszający przekonywali, że Ogród na Wzgórzu stanie się miejscem integracji mieszkańców i kolejną przestrzenią do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dodatkowo kieszonkowe parki w miastach są korzystne dla klimatu i środowiska naturalnego.

Ogród na Wzgórzu powinien być gotowy na początku przyszłego roku. Koszt inwestycji to ponad 580 000 zł. Wykonawcą jest firma z Gryfina – KS Usługi Ogólnobudowlane Koza Szymon.

Zdjęcie: Grzegorz Rybaczuk