Aktualności: Działania społeczne

Park Panorama – będzie plac zabaw

11 kwietnia 2019

Karuzelę, huśtawki, zjeżdżalnie, a nawet ściankę wspinaczkową zyskają niebawem najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. W Parku Panorama powstanie kompleksowo wyposażony plac zabaw. Inwestycja zostanie realizowana w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Dzieci będą miały kolejne miejsce do zabawy, a dorośli – do odpoczynku. Nowy plac zabaw zostanie wyposażony w różne urządzenia. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Do wyboru będą aż cztery huśtawki. Miłośnicy kręcenia docenią zapewne czteroramienną karuzelę, a najmłodsi stargardzianie – pojedyncze bujaki.
Do dyspozycji będą także dwa zestawy urządzeń. Jeden z nich, tzw. zamek to połączenie dwóch zjeżdżalni, drabinki, pomostu ruchomego oraz ścianki do wspinaczki. Drugi zawiera zjeżdżalnię i ściankę wspinaczkową dostosowane do nieco młodszych dzieci.

Na terenie nowego placu zabaw pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci. Wykonany zostanie trawnik i nasadzenia roślin. Dzięki temu poprawi się estetyka Parku Panorama, a rodzice i opiekunowie będą mogli odpocząć w komfortowych warunkach. W pobliżu działa już plenerowa siłownia, z której korzystają stargardzianie w różnym wieku.

Koszt budowy placu zabaw to ponad 150 000 zł. Planowany termin zakończenia prac – czerwiec 2019 r.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum