Aktualności: Sprawy urzędowe

Park&Ride coraz bliżej

19 maja 2022

Ogromny parking przy ul. Barnima nabiera kształtów. Już tej jesieni zostawimy tam nawet 300 aut osobowych oraz rowery i wygodnie przesiądziemy się w inne środki komunikacji. Sam dojazd do Park&Ride też będzie bardzo komfortowy. Ul. Barnima zostanie przebudowana, pojawi się nowa nawierzchnia, chodnik i ścieżka dla cyklistów. Piesi zyskają również połączenie z dworcem PKP.

Prawie gotowe są już miejsca postojowe dla autobusów i pojazdów na obszarze pomiędzy budynkiem socjalno-usługowym a ul. Bogusława IV. Wykonawca układa też warstwy podbudowy pod nawierzchnię parkingu dla samochodów osobowych oraz pod nową jezdnię na ul. Barnima. Jednocześnie trwają prace przy wykańczaniu budynku socjalno-usługowego.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja za ponad 20 000 000 zł powinna zakończyć się jesienią. Skorzystają z niej wszyscy użytkownicy dróg. Piesi i rowerzyści zyskają komfortowe przejście wzdłuż całej ul. Barnima, a kierowcy przejadą tam po nowej nawierzchni. Na Park&Ride stargardzianie zostawią swoje samochody lub rowery i wygodnie przesiądą się np. do pociągów i autobusów. Przemieszczanie się ułatwi połączenie parkingu z dworcem PKP.

Zdjęcia: UM w Stargardzie