Aktualności: Sprawy urzędowe

Park&Ride rośnie w oczach

31 grudnia 2021

W ostatni dzień 2021 roku zaglądamy na budowę jednej z najważniejszych miejskich inwestycji. W przyszłym roku przy ul. Barnima będzie ogromny parking na 300 samochodów osobowych, a także zatoki dla autokarów i zadaszone stojaki na rowery. Przebudowywana jest również sama ulica. Piesi przejdą tam wygodnym chodnikiem, rowerzyści skorzystają z kolejnej ścieżki, a samochody pojadą po szerszej jezdni. Całość oświetlą nowe latarnie.

Niezależnie od pogody cały czas dużo się dzieje na placu budowy. Prawie zakończyły się roboty związane z kanalizacją deszczową. Widać już także kształt budynku socjalno-usługowego oraz elementy ogrodzenia. Oprócz tego kontynuowana jest m.in. rozbiórka płyt betonowych i zasypywanie podbudowy z kruszywa mrozoodpornego. Przy inwestycji intensywnie pracuje kilkadziesiąt osób. Jednocześnie budowany jest parking typu Park&Ride i modernizowana jest ul. Barnima. Wartość wszystkich prac to około 20 000 000 zł.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z tego kompleksowego projektu skorzystamy już w przyszłym roku. To ułatwienie przede wszystkim dla stargardzian, ale też dla osób, które przyjeżdżają tutaj do pracy albo przesiadają się w naszym mieście np. na pociąg. Kierowcy bez problemu zostawią swoje auta na dużym parkingu i zamienią samochód na komunikację zbiorową. Wygodny dojazd zapewni przebudowana ul. Barnima. Wzdłuż niej pobiegnie ścieżka rowerowa, która połączy Zintegrowane Centrum Przesiadkowe z trasą dla cyklistów przy ul. Spokojnej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie