Aktualności: Sprawy urzędowe

Paszport wyrobisz w Stargardzie

6 października 2023

Na tę wiadomość czekało wielu mieszkańców naszego miasta i najbliższej okolicy. Od piątku (6.10.) w Starostwie Powiatowym działa terenowy punkt paszportowy. Ten dokument można wyrobić przy ul. Skarbowej 1 w poniedziałki, środy i piątki.

Terenowy punkt paszportowy znajduje się tuż obok Biura Obsługi Klienta – na parterze starostwa. Jest czynny w poniedziałki i środy od 8:00 do 15:00 oraz w piątki od 8:00 do 13:00. Stargardzianie mogą tam wygodnie złożyć wnioski bez konieczności podróży do Szczecina. W terenowym punkcie odbiorą również gotowe dokumenty. Szczegółowe informacje o wnioskach, terminach i opłatach są tutaj. W razie dodatkowych pytań można zadzwonić bezpośrednio do stargardzkiego punktu – tel. 91 480 48 40.

W województwie zachodniopomorskim działa 10 miejsc, w których można wyrobić paszport – Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, Delegatura ZUW w Koszalinie oraz punkty terenowe w Stargardzie, Kołobrzegu, Gryficach, Łobzie, Myśliborzu, Szczecinku, Świnoujściu i Wałczu. W 2023 r. w całym województwie złożono prawie 90 000 wniosków o wydanie takiego dokumentu. W tym roku do końca września wydano już przeszło 64 000 paszportów.

Zdjęcia: UM w Stargardzie