Aktualności: Sprawy urzędowe

Patrolują na rowerach

4 czerwca 2020

Na ulice Stargardu wyjechały rowerowe patrole Straży Miejskiej. Kolejny rok z rzędu funkcjonariusze na dwóch kółkach zadbają o porządek i bezpieczeństwo w mieście. Przy sprzyjającej pogodzie będzie można ich spotkać przez całe lato.

Dwuosobowe patrole rowerowe to dobre rozwiązanie. Mobilni strażnicy mogą szybko podjąć interwencję na miejscu lub przyjąć zgłoszenie z innego rejonu. Funkcjonariusze patrolują w ten sposób głównie ścieżki rowerowe, gdzie pojawiają się samochody blokujące przejazd. Można ich spotkać także w parkach, na cmentarzach oraz na osiedlach – wszędzie tam pilnują bezpieczeństwa stargardzian i reagują na zgłoszenia związane z zakłócaniem porządku.

Straż Miejska działa na terenie całego Stargardu. Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze odnotowali ponad 17 000 zdarzeń. Wiele z nich pochodziło od mieszkańców – przeszło 5 300. Służba SM odbywa się w dni powszednie od 7:00 do 22:00, a w soboty, niedziele i święta porządku pilnuje patrol interwencyjny. Dodatkowo całodobowo pod numerem alarmowym 986 działa Dyżurny Techniczny Miasta. Mieszkańcy mogą także zgłosić mniej pilne sprawy za pomocą formularza, który znajduje się tutaj.

Zdjęcie: Straż Miejska