Aktualności: Edukacja

Piękna Dwójka po remoncie

6 grudnia 2019

Wyposażone pracownie tematyczne, wielofunkcyjne boisko, nowoczesne sale do szlifowania języka niemieckiego i windy – nauka w Szkole Podstawowej nr 2 jest teraz jeszcze bardziej komfortowa. Zakończyła się duża inwestycja w tej placówce. W ramach unijnego programu w szkole powstało Centrum Orientacji Zawodowej i Zarządzania Zdrowiem.

Budynek SP nr 2 został przebudowany. Z myślą o potrzebach uczniów niepełnosprawnych zamontowano dwie windy. W placówce powstały też w pełni wyposażone pracownie tematyczne – m.in. krawiecka, stolarsko-modelarska i poligraficzna, gdzie młodzi ludzie poznają tajniki różnych zawodów. Nowoczesny sprzęt pojawił się także w salach do nauki języka niemieckiego. Uczniowie, w tym także osoby niepełnosprawne, mogą korzystać z kilkudziesięciu laptopów i interaktywnych monitorów. Dodatkowo w ramach inwestycji zmodernizowano instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania.

Zmieniło się też otoczenie szkoły. Uczniowie mają teraz do dyspozycji zewnętrzną siłownię i zespół boisk. Dzięki temu mogą trenować różne dyscypliny sportu. Oprócz boiska do siatkówki i koszykówki pojawiło się jedno wielofunkcyjne. Młodych lekkoatletów ucieszyła z kolei bieżnia, miejsce do skoku w dal. Sportowe zmagania będzie można podziwiać z wygodnych trybun. Cały teren został oświetlony, a nad bezpieczeństwem czuwają też kamery monitoringu. Z inwestycji skorzystają także rodzice, którzy komfortowo dojadą do szkoły i zaparkują na nowych miejscach postojowych.

Współpraca w ramach Transgranicznego Mostu Przyszłości potrwa 3 lata. Nasze miasto pozyskało na ten cel prawie 4 500 000 zł dofinansowania. Udział w projekcie to także intensywna i skuteczna nauka języka niemieckiego. Dodatkowo uczniowie, rodzice i nauczyciele będą uczestniczyć w konkursach, wystawach, imprezach integracyjnych i wydarzeniach sportowych.

Równolegle zrealizowano projekt z PFRON polegający na zamontowaniu jednej windy oraz przystosowaniu łazienki znajdującej się na pierwszym piętrze do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Łączna wartość całej inwestycji w Szkole Podstawowej nr 2 to ponad 6 000 000 zł.

Projekt nr INT 124 pn: „Transgraniczny Most Przyszłości – utworzenie polsko-niemieckich centrów orientacji zawodowej i zarządzania zdrowiem w Euroregionie Pomerania” jest realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Zdjęcia: UM w Stargardzie

interreg
Transgraniczny Most Przyszłości