Aktualności: Działania społeczne

Pieniądze bez wychodzenia z domu

23 marca 2023

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił nowy system iPFRON+. Dzięki temu można łatwiej starać się o wsparcie różnych działań – wystarczy założyć konto, potwierdzić tożsamość i złożyć wniosek o konkretną pomoc. Jedna z najnowszych propozycji to dofinansowanie nauki języka migowego.

Serwis iPFRON+ jest dostępny tutaj. Aby z niego skorzystać, trzeba założyć konto i potwierdzić tożsamość. Można to zrobić za pomocą profilu zaufanego albo podpisu kwalifikowanego. Złożenie wniosku trwa tylko kilka minut, a pozwala zyskać pieniądze na działania wspierające ludzi z niepełnosprawnościami. Pod tym linkiem są też informacje o kursach e-learningowych dla organizacji, zakładów pracy chronionej i osób indywidualnych, dzięki którym dowiedzą się, jak skutecznie pozyskiwać środki.

Od kwietnia w serwisie iPRFON+ będzie można złożyć wniosek o dofinansowanie kosztów nauki języka migowego. Z takiego wsparcia skorzystają osoby mające trudności w komunikowaniu się, a także ich bliscy i członkowie rodzin. Więcej informacji o tym programie jest tutaj.