Aktualności: Sport

Pieniądze na sport

7 lipca 2022

Prawie 230 000 zł jeszcze w tym roku popłynie z budżetu miasta do lokalnych klubów sportowych. Dzięki dofinansowaniu zorganizują dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Młodzi stargardzianie poćwiczą różne dyscypliny – m.in. zapasy, koszykówkę i piłkę nożną.

Po pieniądze mógł sięgnąć każdy z klubów. W ramach konkursu ofert dotację otrzyma 10 organizacji. Z pieniędzy skorzystają dzieci i młodzież trenujący w: Ludowym Klubie Sportowym FENIKS PESTA, Wiodącym Międzyszkolnym Ludowym Klubie Sportowym „Pomorze”, Klubie Sportowym Valiant Jiu Jitsu Kings, Sportowej Spółce Akcyjnej Spójnia Stargard, Stargardzkim Towarzystwie Cyklistów, Klubie Sportowym Spójnia, Klubie Piłkarskim Błękitni Stargard, Klubie Sportowym ATS, Lekkoatletycznym Ludowym Klubie Sportowym „Pomorze” i Zakładowym Klubie Sportowym „Kluczevia”.

Dotacje zostały przyznane w ramach Programu „Szkoła, Rodzina, Środowisko”, który w naszym mieście jest realizowany już od 2003 r. To szerokie wsparcie dla wszystkich członków rodzin o różnych potrzebach. Dodatkowe zajęcia stwarzają dzieciom i młodzieży ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu, a do tego uczą dbania o zdrowie i pomagają w nawiązywaniu dobrych relacji z rówieśnikami.

Zdjęcie: Paweł Bieg