Aktualności: Sprawy urzędowe

Pij stargardziankę na zdrowie

30 października 2019

Woda płynąca z kranów w stargardzkich domach jest nie tylko czysta, ale też bardzo wartościowa. Wie o tym duża część mieszkańców, ale nie wszyscy są przekonani do jej bezpośredniego picia – zamiast tej butelkowanej. Walory naszej wody doskonale znają za to członkowie facebookowej grupy „Piję Stargardziankę”.

Grupa to miejsce, gdzie spotykają się ludzie o podobnych poglądach. Na razie „Piję Stargardziankę” liczy ponad 200 członków, ale ich liczba wciąż rośnie. Każdy może dołączyć, ponieważ jest to grupa publiczna. Oprócz zachęty do picia wody z kranu, można tam znaleźć ciekawe wpisy na temat ekologii i zdrowego trybu życia. Pojawiają się również konkursy z nagrodami. Warto zajrzeć i dołączyć, a potem mówić z dumą „piję stargardziankę”.

Jak przekonuje administratorka grupy, woda płynąca w stargardzkich kranach jest równie wartościowa, co ta sprzedawana w sklepach. Zawiera sporo potasu, magnezu i wapnia, a na dodatek jest czysta i nadaje się do spożycia bezpośrednio – bez konieczności przegotowania czy filtrowania. Picie odpowiedniej ilości wody jest niezwykle ważne dla zachowania dobrego zdrowia. Dodatkowo wybierając tzw. kranówkę ograniczamy zużycie plastikowych butelek. Link do grupy tutaj.

Printscreen: FB/Piję Stargardziankę