Aktualności: Turystyka

Place zabaw – będzie się działo

5 lutego 2021

Rozbudowa miejsc do zabawy i wypoczynku, nowe sprzęty i nasadzenia zieleni – wracamy do projektów ze Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019. W związku z pandemią koronawirusa realizacja niektórych pomysłów musiała zostać odłożona na 2021 r. Jeszcze w tym roku dzieci pobawią się na nowych sprzętach przy ul. Armii Krajowej, ul. J. Przybosia, i w Parku Chrobrego.

Na placu zabaw przy ul. Armii Krajowej będzie coś nowego – tzw. zielone miejsca wypoczynku. To ławki zaaranżowane w taki sposób, by korzystanie z nich było bardziej komfortowe. Dodatkowo najmłodsi zyskają tam nowe zestawy do zabawy, a młodzież z pewnością ucieszy stół do gry w piłkarzyki. Całość uzupełnią chodniki z kostki i ogrodzenie.

Mieszkańcy okolic ul. J. Przybosia/S. Żeromskiego zyskają z kolei rodzinny plac zabaw, na którym coś dla siebie znajdą osoby w każdym wieku. Teren zostanie ogrodzony, będzie też posiana trawa. Dzieci skorzystają z zestawów zabawowych, a dla dorosłych pojawi się siłownia plenerowa. Będzie również można odpocząć na ławkach.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obie inwestycje powinny się zakończyć już w kwietniu. To jednak nie koniec. Jeszcze w tym roku planujemy realizację kolejnych pomysłów z SBO. Zupełna nowość pojawi się w Parku Chrobrego – bezpieczne, całoroczne trampoliny ziemne. Z kolei dla miłośników jazdy i ćwiczeń na rowerze powstanie tzw. bike park.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum