Strona głównaWpisyInnePlace zabaw gotowe na sezon

Aktualności: Sprawy urzędowe

Place zabaw gotowe na sezon

22 kwietnia 2021

Pogoda coraz bardziej sprzyja, więc najmłodsi stargardzianie korzystają z 11 placów zabaw w całym mieście. W wielu lokalizacjach są również urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych. Jak co roku po zimie Zarząd Usług Komunalnych zadbał o bezpieczeństwo i komfort wszystkich mieszkańców, którzy w ciepłych miesiącach spędzają w ten sposób wolny czas.

ZUK wykonał prace konserwatorskie i zrobił przegląd technicznych sprzętów do zabawy i ćwiczeń. Urządzenia zostały również umyte i – tam, gdzie było to konieczne – odmalowane. W piaskownicach pojawił się nowy piasek. Wszystkie place są codziennie kontrolowane przez pracowników ZUK, którzy jak najszybciej reagują także na sygnały od mieszkańców.

W najbliższym czasie w kilku miejscach pojawią się zupełnie nowe sprzęty. Trwa budowa placu zabaw między ul. J. Przybosia i ul. S. Żeromskiego. Z kolei przy ul. Armii Krajowej mieszkańcy zyskają tzw. zielone miejsca wypoczynku i dodatkowe urządzenia. Nowość będzie też w Parku Chrobrego – to całoroczne trampoliny.

Niestety place zabaw często są niszczone przez wandali. Niejednokrotnie uszkodzeniom ulegają ławki i tablice z regulaminem. Zdarza się, że te miejsca są również zaśmiecane. Ważne, by w takich przypadkach reagować. Jeżeli widzimy coś niepokojącego, wystarczy zadzwonić na Policję (997) lub do Straży Miejskiej (986). Dbajmy o naszą wspólną przestrzeń.

Zdjęcia: ZUK