Strona głównaWpisyEdukacjaPlace zabaw – spotkanie w UM

Aktualności: Edukacja

Place zabaw – spotkanie w UM

28 lutego 2020

W Stargardzie jest wiele miejsc stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Dzieci – w tym także osoby z niepełnoprawnościami – korzystają ze sprzętów w parkach, a także przy szkołach i na osiedlach. Przy tworzeniu nowych placów zabaw i doposażaniu już istniejących ważne są sugestie samych użytkowników oraz ich rodziców.

We wtorek (3.03.) o 16:00 w Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 (sala 111) odbędzie się spotkanie z projektantem. Trwa przygotowywanie dokumentacji dwóch projektów. W Parku Chrobrego zamontowane zostaną trampoliny. To świetna rozrywka, z której korzystają już dzieci z os. Pyrzyckiego – na placu zabaw przy ul. Armii Krajowej można skakać od zeszłego roku.

Kolejna inwestycja to nowe miejsce na mapie miasta. Plac zabaw dla całej rodziny powstanie u zbiegu ul. Przybosia i drogi wewnętrznej. O tym, jak będą wyglądały realizacje obu tych projektów, można porozmawiać podczas spotkania z projektantem. To także dobra okazja do przedstawienia własnych pomysłów. Zarówno trampoliny w Parku Chrobrego, jak i nowy plac zabaw przy ul. Przybosia są zwycięskimi pomysłami Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwuma