Aktualności: Kultura

Planszówki w SCN i Książnicy

5 października 2022

Najbliższa sobota (8.10.) to okazja do świetnej zabawy w większym gronie. Z okazji Dnia Gier Planszowych Stargardzkie Centrum Nauki FILARY i Książnica Stargardzka zapraszają na podwójne rozgrywki. Od 14:00 do 20:00 będzie można spróbować swoich sił w różnych grach. Warto zbierać każdy punkt – najlepsi zawodnicy dostaną upominki.

Miłośnicy planszówek spotkają się wyjątkowo w dwóch miejscach – w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu (pod Ratuszem Staromiejskim), gdzie o atmosferę i zabawę zadbają bibliotekarze z Książnicy oraz w SCN (ul. Bolesława Chrobrego 21), gdzie swoje propozycje przygotują edukatorzy FILARÓW. Do wyboru będzie kilka różnych opcji. Każdy znajdzie coś dla siebie – można przyjść samemu albo zebrać grupę znajomych. Przydadzą się zwłaszcza dobra pamięć, logiczne myślenie i umiejętność dedukcji. Uczestnicy zabawy otrzymają karty, na których będą zbierać punkty. Na koniec najlepsi gracze dostaną nagrody.

Bilety na Dzień Gier Planszowych kosztują symboliczną złotówkę. Do kupienia przez internet tutaj albo w sklepiku SCN. Jedna wejściówka pozwala na grę w obu miejscach przez cały dzień (od 14:00 do 20:00). Sobotnia zabawa to za mało? Są jeszcze bezpłatne bilety na niedzielne (9.10.) specjalne zwiedzanie FILARÓW w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Darmowe wejściówki można zarezerwować tutaj.