Aktualności: Sprawy urzędowe

Plaża dofinansowana

16 maja 2019

Już na niewiele ponad miesiąc będzie kalendarzowe lato. Wraz z ciepłymi dniami rozpocznie się sezon na plażowanie. Stargardzianie chętnie wypoczywają nad pobliskim Miedwiem.  Aby letni relaks był bezpieczny i komfortowy, miasto może przeznaczyć 80 000 zł na utrzymanie porządku i służby ratownicze na plaży w Zieleniewie. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej (28.05.) zdecydują o tym radni.

Miedwie to jezioro polodowcowe. Jest piąte co do wielkości w Polsce i drugie – po jeziorze Dąbie – w województwie zachodniopomorskim. Nad Miedwie można dojechać miejskim autobusem – linia 34 zatrzymuje się w pobliżu plaży. W lipcu i sierpniu bilet MPK nad jezioro kosztuje tylko 2,80 zł (1,40 zł ulgowy). Mieszkańcy Stargardu chętnie korzystają tam m.in. z promenady, placu zabaw czy oferty gastronomicznej. W amfiteatrze odbywają się liczne koncerty i wydarzenia artystyczne.
Jednak latem najpopularniejszą formą wypoczynku są kąpiele – zarówno te w wodzie, jak i słoneczne. Miasto postanowiło wspomóc Gminę Kobylanka w utrzymaniu porządku na plaży. Środki zostaną też przeznaczone na zapewnienie służb ratowniczych. To ważne, by wypoczynek nad wodą był bezpieczny.

Zdjęcie: www.osir.stargard.pl/archiwum