Aktualności: Sport

Płynęli po Błękitną Wstęgę

1 lipca 2019

Dobiegły końca 46. Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie. Po raz kolejny żeglarskie ekipy wystartowały w różnych klasach. Emocjom na wodzie towarzyszył doping z plaży. Dzięki upalnej letniej pogodzie na Miedwiem zebrała się liczna widownia, która oprócz obserwowania regat oddawała się słonecznym i wodnym kąpielom.

Wyścig o Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie to regaty o bogatej tradycji. Także w tym roku miłośnicy wodnej rywalizacji spotkali się na plaży w Morzyczynie. Jak podkreślają organizatorzy, łodzie i jachty były świetnie przygotowane do zawodów. Zwycięzcą 46. Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie został Tomasz Franczak.

W klasie T1 pierwsze miejsce zajął Robert Zakrzewski z załogą. Na drugim stopniu podium uplasowała się załoga Tomasza Nowaka, a trzecie miejsce zdobył Michał Kondracki z załogą. Klasa TR to tryumf załogi Artura Słowika. Drugie miejsce zajął Mirosław Mordas z załogą, a na najniższym stopniu podium stanęła załoga Rafała Drewnowskiego. W klasie Omega zwyciężył Janusz Zimer z załogą. Jako druga dopłynęła załoga Jana Witkowskiego, a na trzecim miejscu znalazła się ekipa Tomasza Mordasa.

46. Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie trwały dwa dni. Przez cały weekend żeglarze rywalizowali o jak najlepszą pozycję. Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się w Ośrodku Wodnym Młodzieżowego Domu Kultury w Morzyczynie. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Zdjęcia: Adrian Barczak