Aktualności: Sport

Pobiegli ku pamięci

6 marca 2023

Za nami siódma edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Tym razem do patriotycznej rywalizacji w Parku Batorego stanęło prawie 150 osób. Jak zwykle ścigali się na symbolicznych dystansach. W zabawie wzięli udział również najmłodsi. Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal, a najlepsi dostali również statuetki i wejściówki do AquaStar.

Do wyboru było kilka dystansów. Dorośli i młodzież wystartowali na 5 km i 1963 m. Dla najmłodszych dzieci przygotowano trasy o długości 196,3 m i 963 m. Pokonywane dystanse nie były przypadkowe – liczba 1963 to rok śmierci Józefa Franczaka, uznawanego za ostatniego Żołnierza Wyklętego. W biegu na 5 km jako pierwszy na metę dotarł Bartosz Przekopowicz. Nieco ponad 2 minuty później rywalizację ukończył Marcin Tarnawski, a na trzecim miejscu zameldował się Piotr Harhaj. W starcie na 1963 m o zwycięstwie dosłownie decydowały sekundy. Pierwszy był Adrian Kwarciak (00:07:59), drugi Tomasz Kustra (00:08:05), a trzeci Sławomir Krajewski (00:08:09).

Wydarzenie w Parku Chrobrego od lat cieszy się dużą popularnością wśród stargardzian. 1 marca w całym kraju obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Co roku w okolicy tej daty Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców do udziału w Biegu „Tropem Wilczym”. To okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a także m.in. obejrzenia sprzętu i pojazdów wojskowych oraz spróbowania wojskowej grochówki.

Zdjęcia: FB/OSiR