Aktualności: Sprawy urzędowe

Pobiegli tropem wilka

3 marca 2020

Prawie 300 uczestników wzięło udział w czwartej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Na starcie stanęli dorośli, ale także młodzież i dzieci. Biegacze pokonali trasę główną o długości 5 km, ale również symboliczne dystanse – 1963 m, 963 m i 196,3 m.

Wydarzenie po raz kolejny zorganizowano w Parku Batorego. Dla uczestników przygotowano pętlę – dwa okrążenia dla osób pokonujących 1963 m i 5 okrążeń dla biegaczy na 5 km. Dystans 1963 m najszybciej pokonał Bartłomiej Trzciński, któremu zajęło to 6 minut 40 sekund. Jako drugi na metę z dziewiętnastosekundową stratą przybiegł Piotr Kuchta. Trzecie miejsce na tej trasie zajął Adrian Kwarciak (00:07:05). Tradycyjnie już na wszystkich trasach panowała rodzinna atmosfera. Wśród startujących pojawili się przedstawiciele różnych pokoleń, a także miłośnicy nordic walking.

W biegu na 5 km tryumfował Andrzej Kuśmider – wbiegł na metę z wynikiem 16 minut 29 sekund. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Terlikowski z czasem 00:17:51. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Plesner, który pokonał wszystkie okrążenia w 18 minut 50 sekund. Uczestnicy biegu otrzymali wyjątkowe medale w kształcie puzzli – nagrody z trzech najbliższych edycji połączą się w odznaczenie z charakterystycznym tropem wilka.

Wyróżniono też trzy najszybsze uczestniczki obu biegów. Na 1963 m zwyciężyła Sandra Skupińska. Tuż za nią znalazła się Natalia Kwarciak, a trzecie miejsce zajęła Nikola Piechocka. 5-kilometrową trasę najszybciej pokonała Magdalena Krukowska. Na drugim stopniu podium stanęła Iza Tews, a za nią uplasowała się Milena Gajda-Lipińska.

Podczas niedzielnego wydarzenia bez pomiaru czasu wystartowały dzieci. Najmłodsi uczestnicy pokonali dwa dystanse – 196,3 m oraz 963 m. Liczby nie są przypadkowe. 1963 to symbol – w tym roku zmarł Józef Franczak, ostatni Żołnierz Wyklęty. Bieg „Tropem Wilczym” co roku jest organizowany w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zdjęcia: Paweł Zdziech/Show Foto