Aktualności: Sport

Pobiegli wilczym tropem

16 sierpnia 2021

W tym roku wyjątkowo 15 sierpnia – czyli w Święto Wojska Polskiego – odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy pokonali symboliczny dystans 1963 m. Była również dłuższa, 5-kilometrowa trasa. W zawodach wzięły też udział dzieci, które pobiegły na 196,3 m i 963 m.

W biegu na dystansie 1963 m najszybszy okazał się Sebastian Łukaszewski. Tuż za nim na metę dotarł Damian Andruszkiewicz. Trzecie miejsce zajął Piotr Kuchta. 5 km w najkrótszym czasie pokonał Grzegorz Terlikowski. Jako drugi bieg ukończył Adrian Andruszkiewicz, a na trzecim miejscu uplasował się Marcin Tarnawski.

W starcie dzieci na 963 m najszybszy był Wiktor Kędzierski. Jako drugi metę przekroczył Nataniel Owczarek, a tuż za nim bieg ukończył Jakub Harhaj. Najkrótszy dystans – 196,3 m – najszybciej pokonał Julian Polak. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajęła Weronika Trzeciak, a trzecie – Jakub Trzeciak.

Wszyscy uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych otrzymali pamiątkową koszulkę i medal. Tradycyjnie wydarzenie odbywa się wiosną – w związku z przypadającym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczny bieg przełożono. Przy okazji sportowych zmagań prezydent Rafał Zając i jego zastępca Ewa Sowa symbolicznie zapalili znicze na rondzie Żołnierzy Wyklętych.

Zdjęcia: Paweł Bieg