Aktualności: Sport

Pobiegły po medale

21 września 2020

Sukces zawodniczek ze Stargardu. Paulina Kaczyńska, Milena Sadowska i Anna Wiktorczyk zdobyły 2. miejsce w drużynowym biegu na 10 000 m podczas Mistrzostw Polski Seniorów. Dodatkowo Paulina Kaczyńska  – laureatka nagrody prezydenta dla najlepszego sportowca 2019 r. – potwierdziła powrót do dobrej dyspozycji po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją.

Lekkoatletki zaliczyły również świetne występy indywidualne. Milena Sadowska została wicemistrzynią Polski na 10 000 m w kategorii do 23 lat. W tym samym wyścigu na trzecim miejscu do mety dobiegła Anna Wiktorczyk. Dzięki świetnym występom zawodniczek WMLKS Pomorze na podium w tej konkurencji stanęły aż dwie stargardzianki.

Po 10 miesiącach leczenia kontuzji na starcie stanęła Paulina Kaczyńska. Utalentowana biegaczka udowodniła, że wraca do formy. Oprócz wicemistrzostwa w biegu drużynowym zawodniczka bardzo dobrze spisała się w rywalizacji indywidualnej – zajmując wysokie 7. miejsce.

Zdjęcia: FB/Zbiegniew Krzysiek