Aktualności: Sport

Pobiegnij tropem wilka

18 lutego 2022

Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Stargardzie wydarzenie odbędzie się już po raz szósty. Na uczestników czekają atrakcyjne pakiety startowe. Jak zawsze do wyboru jest kilka dystansów, w tym główny bieg na 5 km. Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy zgłosić się na platformie www.aktywnystargard.pl.

Bieg „Tropem Wilczym” zaplanowano na 6.03. (niedziela). W Stargardzie wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w Parku Batorego. W rywalizacji mogą wziąć udział dorośli i dzieci – dla najmłodszych przygotowano biegi na dystansie 196,3 m oraz 963 m. Oprócz tego będą dwa starty główne – na 1963 m i 5 km. Liczby nie są przypadkowe. 1963 to symbol – w tym roku zmarł Józef Franczak, ostatni Żołnierz Wyklęty.

Uczestnicy 6. Biegu „Tropem Wilczym” będą mieli okazję do zdobycia trzeciej, ostatniej części wyjątkowego medalu. Ci, którzy brali udział w rywalizacji w dwóch poprzednich edycjach, otrzymali na mecie odznaczenia, które wraz z tegorocznym medalem złożą w całość.