Strona głównaWpisySportPobiegnij w 4 porach roku

Aktualności: Sport

Pobiegnij w 4 porach roku

1 marca 2022

Dla miłośników aktywności fizycznej żadna pogoda nie jest przeszkodą przed choćby krótkim treningiem na świeżym powietrzu. Udowadniają to także członkowie Stargardzkiego Klubu Lekkoatletycznego, którzy już po raz 12. organizują cykl biegów „Cztery Pory Roku”. Ruszyły zapisy do pierwszego – oczywiście wiosennego – startu.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu i link do internetowej rejestracji można znaleźć tutaj. Pierwszy bieg zaplanowano na niedzielę (27.03.). Odbędzie się w Parku Chrobrego. Zawodnicy pokonają dystans ok. 5 km. Kolejny start – Bieg Lata (5.06., niedziela) – to również ok. 5 km trasy, tym razem w okolicy muszli koncertowej nad Miedwiem. Bieg Jesieni (3.09., sobota) będzie nieco dłuższy. Uczestnicy wystartują w Stargardzkim Parku Przemysłowym i przebiegną ok. 6 km. Na zakończenie Grand Prix Stargardu (Bieg Zimy, 7,5 km, 4.12., niedziela) impreza wróci do Parku Chrobrego.

„Cztery Pory Roku” to cykl biegów i marszów nordic walking. W wydarzeniu biorą udział dorośli oraz dzieci. Na wszystkich trasach jest prowadzony pomiar czasu, a na mecie na najszybszych czekają medale i statuetki. Zawodnicy startują w kategoriach wiekowych, a także w kategorii OPEN. Jak przekonują organizatorzy, najważniejsza jest wspólna aktywność i dobra zabawa.