Aktualności: Sprawy urzędowe

Poczuj magię świąt

29 listopada 2021

Temperatury na zewnątrz są coraz niższe, a to znak, że dużymi krokami zbliża się zima, a wraz z nią Święta Bożego Narodzenia. W tym wyjątkowym czasie Stargard ozdobią tysiące światełek. Iluminacje zalśnią już w piątek (3.12.). Jak co roku zapewnią magiczną atmosferę na ulicach, w parkach i na Rynku Staromiejskim.

Na ten moment zawsze czeka wielu stargardzian. Niezależnie od wieku zimowe ozdoby cieszą małych i dużych mieszkańców naszego miasta, a także gości. Pod koniec listopada sprawdzono wszystkie elementy i naprawiono uszkodzenia. W tym roku dobrze znane iluminacje uzupełnią nowości. Na Rynku Staromiejskim stanie imponująca, 10-metrowa choinka. Będzie można też wejść do ogromnej świecącej bombki przy lodowisku w pobliżu Młodzieżowego Domu Kultury.

Niepowtarzalną, zimową atmosferę będzie można poczuć na wielu ulicach w całym Stargardzie. Kolejna duża choinka ozdobi rondo im. S. Pajora, a Park Chrobrego rozświetlą tak bardzo lubiane przez stargardzian anioły. Na Bramie Świętojańskiej zawiśnie kurtyna. Drzewa otulą sznury lampek, a ozdoby na latarniach uprzyjemnią codzienną drogę np. do szkoły lub pracy. Nawet pomimo wciąż jeszcze jesiennej pogody, w całym mieście poczujemy magię zbliżających się świąt.

Zdjęcia: Tadeusz Surma/archiwum