Aktualności: Kultura

Poczuli magię świąt

11 grudnia 2023

Jedno grudniowe popołudnie, a tyle atrakcji, zabaw, spełnionych życzeń i prezentów, które już niedługo na pewno ucieszą wszystkich obdarowanych. Za nami kolejny Jarmark „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”. Na stoiskach można było znaleźć świetne pomysły na gwiazdkowe upominki i mnóstwo smakołyków – choć akurat one na pewno nie doczekają do zbliżających się świąt. O odpowiedni nastrój zadbali także lokalni artyści, którzy zaprezentowali świąteczny repertuar na scenie.

Oczywiście na jarmarku nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja – jego obecność cieszyła zarówno dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi chętnie korzystali także z bezpłatnych przejażdżek na karuzeli. Dużo działo się też na stoiskach. Można było tam znaleźć rękodzieło, lokalne przysmaki, pomysły na prezenty, a także coś do zjedzenia i wypicia na miejscu. Z kolei w Jemiołowym Zakątku nie zabrakło chętnych do pamiątkowych zdjęć i świątecznych pocałunków.

O wspaniałą atmosferę podczas jarmarku zadbali artyści, którzy zagrali i zaśpiewali najpiękniejsze kolędy oraz inne bożonarodzeniowe utwory. Na scenie pojawili się również zwycięzcy konkursu na list do stargardzkiego Mikołaja. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też stoisko Stargardzkiego Centrum Kultury, gdzie można było kupić wyjątkowe świąteczne prezenty – bilety na koncerty, spektakle i inne ciekawe wydarzenia. Jeśli ktoś nie zdążył wpaść po taki upominek na jarmark, nic straconego. Stylowe wejściówki czekają codziennie w kasie kina SCK (czynna od 11:00).

Zdjęcia: Maciej Dura-Pomarański