Aktualności: Kultura

Poczytają wśród róż

2 września 2021

Przed nami kolejna odsłona Narodowego Czytania. Tym razem na tapet wzięto „Moralność Pani Dulskiej”. W Stargardzie fragmenty dzieła Gabrieli Zapolskiej będzie można usłyszeć na różance w Parku Jagiellońskim. Początek w sobotę (4.09.) o 13:00.

We wspólnym czytaniu wezmą udział m.in. Ewa Sowa, zastępca prezydenta, pracownicy Książnicy Stargardzkiej, a także aktorki Teatru Krzywa Scena i przedstawiciele lokalnych firm. Mogą do nich dołączyć wszyscy chętni mieszkańcy. To dobra okazja na przypomnienie sobie „Moralności Pani Dulskiej”, a także miłe spędzenie czasu w otoczeniu wciąż jeszcze kwitnących róż. Na uczestników będą czekały leżaki, koce piknikowe i wiele niespodzianek, a całość uzupełni odpowiednia muzyka i scenografia.

Narodowe Czytanie od 2012 r. organizowane jest w całej Polsce, ale też w wielu miejscach za granicą. To akcja zainicjowana przez Prezydenta RP. Każdego roku czytane i omawiane są inne klasyki literatury. Był już m.in. „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza, „Zemsta” A. Fredry, Trylogia H. Sienkiewicza, „Wesele” S. Wyspiańskiego i „Balladyna” J. Słowackiego.