Aktualności: Sprawy urzędowe

Pod amfiteatrem też się dzieje

20 października 2023

Sprawdzamy, jak idą postępy prac przy jednej z najbardziej oczekiwanych przez stargardzian modernizacji. Amfiteatr nabiera coraz wyraźniejszych kształtów, ale dzieje się także w miejscach niewidocznych na pierwszy rzut oka. Zaglądamy do podziemnej części budynku sceny, gdzie po remoncie będzie nowoczesna i komfortowa przestrzeń zarówno dla artystów, jak i dla wszystkich stargardzian.

Zakończyły się już prace konstrukcyjne widowni i roboty żelbetowe podziemnego fragmentu budynku sceny. Wykonawca działa także w części parterowej. Jednocześnie trwają roboty murarskie i związane z zagospodarowaniem terenu. Jeśli inwestycja nadal będzie szła zgodnie z planem, z nowego amfiteatru skorzystamy już w połowie przyszłego roku.

Po modernizacji obiekt, w którym bawiło się kilka pokoleń stargardzian, da zupełnie nową jakość, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnej formy. Co ważne, amfiteatr będzie dostępny dla wszystkich, również dla osób z niepełnosprawnościami – specjalnie dla nich zostanie wydzielona komfortowa przestrzeń. Na przebudowanej widowni pobawi się nawet 4000 osób. Całość zostanie odpowiednio oświetlona. Obiekt będzie monitorowany, a komfort wszystkich użytkowników zapewnią nowoczesne toalety, dodatkowe ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery.

Zdjęcia: Mariusz Boderek/SCK, koordynator ds. modernizacji amfiteatru