Aktualności: Edukacja

Podziel się ziemniakiem

23 kwietnia 2020

Podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymali ciepłe obiady w ramach akcji #PodarujPosiłekPotrzebującym. To dowód na to, że mieszkańcy Stargardu chętnie – zarówno na co dzień, jak i w czasie epidemii koronawirusa – pomagają potrzebującym. Jedną z ciekawych form wsparcia jest zakup vouchera w restauracji. Taką możliwość daje Bistro Ziemniakowelove. W każdej chwili do akcji mogą dołączyć kolejni stargardzianie.

Zasady są bardzo proste. Każdy, kto chce pomóc, kupuje w lokalu bon o wartości 25 zł i wskazuje osobę, której zostanie dostarczony darmowy posiłek. Jeżeli voucher nie zostanie przypisany konkretnemu mieszkańcowi, właściciele restauracji dostarczą zamówienie jednemu z podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Akcja rozpoczęła się w marcu i wciąż cieszy się zainteresowaniem klientów.

– Odzew był naprawdę duży, co pokazuje, że nawet w tak trudnym czasie potrafimy się dzielić – mówi Paweł Orłowski, właściciel i jednocześnie szef kuchni Bistro Ziemniakowelove. – Energia płynąca od darczyńców jest ogromna, a radość na twarzach starszych, samotnych i często schorowanych osób, do których docieramy z ciepłym posiłkiem, jest nie do opisania – dodaje.

Pomysł „zawieszania” posiłków jest znany na całym świecie. Klienci restauracji, barów i kawiarni dołączają do swoich zamówień dania, które później za darmo trafiają do osób potrzebujących. W czasie epidemii koronawirusa nie można na miejscu korzystać z oferty gastronomii. Jednak nie jest to przeszkodą w niesieniu wsparcia. Ziemniakowelove dowozi zamówienia pod wskazany adres – zarówno klientom, jak i obdarowanym w akcji #PodarujPosiłekPotrzebującym. Menu i szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

W Stargardzie działa platforma www.kupujlokalnie.stargard.pl. Można tam znaleźć kilka tematycznych zakładek – m.in. zakupy, transport, gastronomia i edukacja. Po wybraniu jednej z opcji pojawia się spis firm wraz z odnośnikami do ich stron zewnętrznych i fanpage’ów. W ten sposób mieszkańcy mogą z łatwością skontaktować się z wybranym sklepem i sprawdzić, jak bezpiecznie skorzystać z oferty.

Zdjęcia: Bistro Ziemniakowelove/FB