Aktualności: Kultura

Podzielmy się miłością

18 grudnia 2023

Każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia w holu Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17 pojawia się wyjątkowa instalacja. To szczególna szopka przygotowywana przez dzieci z Pracowni Ceramiki i Rzeźby Młodzieżowego Domu Kultury. Oprócz stałych elementów, zawsze pojawiają się także nowości.

Szopka za każdym razem wprawia w dobry, przedświąteczny nastrój wszystkich odwiedzających Urząd Miejski. Łatwo ją znaleźć – wystarczy wejść głównymi drzwiami od ul. S. Czarnieckiego i iść w prawo, w kierunku Biura Obsługi Klienta. W tym roku członkowie pracowni MDK zaproponowali swoje spojrzenia na Bramę Pyrzycką i cerkiew prawosławną. Nad każdym zabytkiem czuwa anioł lub inna postać. Z kolei w centralnym punkcie szopki jak zawsze znalazła się nasza Brama Młyńska.

W tym roku prezentacji przyświeca idea podzielnej miłości. Odnosi się do poszukiwania prawdy o nas samych. W okresie świątecznym składamy życzenia innym, ale też powinniśmy pomyśleć o tym, czego chcielibyśmy dla siebie. Dzieląc się dobrem i miłością, nie tylko niczego nie tracimy, a wręcz zyskujemy. Właśnie o tych wartościach tuż przed świętami przypominają młodzi ludzie z MDK. Szopkę w Urzędzie Miejskim oglądać od poniedziałku do piątku 8:00-18:00 aż do 5.01. (piątek).

Zdjęcia: UM w Stargardzie