Aktualności: Sprawy urzędowe

Pojechali z prezydentem

14 marca 2024

Podczas wycieczek z takim przewodnikiem można zupełnie inaczej spojrzeć na Stargard. Potwierdzają to wszyscy, którzy mieli już okazję zwiedzić nasze miasto z prezydentem Rafałem Zającem. Ostatnio na taką przejażdżkę wybrali się członkowie Młodzieżowego Zespołu Doradczego. Poznali ciekawostki na temat miejsc, które wydawały im się doskonale znane. Wycieczka była też okazją do zadawania pytań.

W rolę przewodnika kolejny raz wcielił się prezydent Rafał Zając. W spotkaniu z młodymi ludźmi wzięła udział także Ewa Sowa, jego zastępca. Podczas takich wycieczek można zobaczyć Stargard z zupełnie innej perspektywy. Choć wydaje się, że doskonale znamy konkretne miejsca, to zawsze aktualny komentarz i ciekawostki pozwalają je poznać na nowo. Parki przemysłowe, zabytki, tereny zielone, planowane inwestycje i te, które są w trakcie realizacji – w Stargardzie naprawdę dużo się dzieje. Młodzi ludzie z MZD oprócz przejażdżki po różnych zakątkach miasta mieli także okazję zwiedzić wyremontowane wnętrza naszego najcenniejszego zabytku, Pomnika Historii – kolegiaty.

Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta działa od 2013 roku. Jego członkami zawsze są uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W listopadzie 2023 roku 33 młodych ludzi rozpoczęło 10. kadencję. Przewodniczącą MZD została Julia Lewicka, jej zastępcą – Julia Smagowicz, a sekretarzem – Aleksander Gwardecki. Aktywność zespołu można obserwować w mediach społecznościowych – na Facebooku i na Instagramie (@mzd.stargard).

Zdjęcia: UM w Stargardzie