Aktualności: Kultura

Pokaż się na ArtFestiwalu

30 grudnia 2019

Można już zgłaszać swoje propozycje do kolejnej edycji wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. Zakątki całego Stargardu znów wypełni sztuka na wysokim poziomie. Dla twórców ArtFestiwal 2020 to okazja do pokazania własnej działalności. Mieszkańcy z kolei mogą dosłownie dotknąć kultury i lepiej poznać lokalnych artystów.

Zgłoszenia do ArtFestiwalu 2020 można przesłać mailowo na adres artfestiwal@sck.stargard.pl lub złożyć w sekretariacie Stargardzkiego Centrum Kultury przy ul. J. Piłsudskiego 105. Są przyjmowane do 23.03. (poniedziałek). Karta zgłoszeniowa i szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Już po raz 4. cały Stargard zatętni kulturą. Ubiegły rok był rekordowy pod względem wydarzeń artystycznych. Przez cały festiwalowy weekend odbyło się niemalże 90 wystaw, spektakli, pokazów i warsztatów. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego – nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Stargardzianie wyposażeni w mapy podążali od miejsca do miejsca, odwiedzając kolejne ciekawe propozycje przygotowane przez artystów z różnych dziedzin sztuki.

ArtFestiwal to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta. Jego ideą jest szeroka dostępność sztuki dla wszystkich. Twórców można spotkać wszędzie. Wychodzą z galerii i pracowni, spotykając się z mieszkańcami na ulicach, w parkach, w kościołach. Zachęcają odwiedzających do wspólnych działań i udowadniają, że sztuka nie ma żadnych ograniczeń. Wszystkie wydarzenia w ramach ArtFestiwalu są bezpłatne.