Aktualności: Kultura

Pokaż światu ARCY!DZIEŁKO

7 kwietnia 2020

Pobyt w domach wydłuża się, co może skutkować pojawiającą się tu i ówdzie nudą, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Filmy obejrzane, książki przeczytane – pora na twórczość własną. Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza dzieci i młodzież ze Stargardu do udziału w wyjątkowym projekcie plastycznym.

Zadanie jest bardzo proste i jednocześnie wymagające kreatywności. Uczestnicy w wieku od 4 do 16 lat mają za zadanie odtworzyć wybrane dzieło sztuki. Wybór artysty i tematyki jest dowolny, podobnie jak technika wykonania arcydziełka. Gotową pracę wystarczy później sfotografować albo zeskanować i wysłać na adres e-mail: p.antczak@muzeum-stargard.pl lub na facebookowy profil MAH. Zgłoszenie musi także zawierać imię i nazwisko młodego artysty, wiek oraz tytuł dzieła sztuki, które było inspiracją.

Projekt trwa do 15.04. (środa). Wirtualny wernisaż ARCY!DZIEŁKA zaplanowano na piątek (17.04.). Pracownicy MAH zachęcają też do internetowych wizyt w muzeach z całego świata. Z pewnością każdy młody artysta znajdzie wśród bogatych zbiorów inspirację do własnej twórczości. Przydatne linki można znaleźć tutaj.