Aktualności: Kultura

Pokazali zielony Stargard

10 listopada 2022

Zdjęcie: UM w Stargardzie

OKŁADKA – Michał Zięciak

10 zdolnych autorów i 13 wyjątkowych zdjęć – poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego. To właśnie ich ujęcia ozdobią kalendarz miejski na 2023 r. Tym razem zobaczymy w nim zielony Stargard o każdej porze roku. Będą doskonale znane zabytki w otoczeniu natury, a także ciekawe kadry naszej lokalnej przyrody. Warto już teraz zobaczyć wszystkie nagrodzone fotografie i ich twórców.

– Każda z wyróżnionych prac to inne spojrzenie na Stargard. W tych zdjęciach widać mnóstwo pozytywnej energii, którą daje nam zieleń. Natura w naszym mieście jest naprawdę zachwycająca. Prawdziwą sztuką jest jednak uchwycenie przyrody w ciekawy, niebanalny sposób. Jestem przekonany, że najnowsze wydanie kalendarza miejskiego spodoba się stargardzianom. Dziękuję za zaangażowanie i talent wszystkim uczestnikom konkursu – mówi prezydent Rafał Zając.

Autorzy najlepszych zdjęć otrzymali nagrody finansowe – po 300 zł za każdą wyróżnioną fotografię. Jak co roku komisja wybrała 13 ujęć: po jednym na każdy miesiąc oraz na okładkę. Wszystkie można zobaczyć poniżej, a za kilka tygodni cały kalendarz będzie gotowy dla mieszkańców. Jednocześnie już  planujemy następną edycję konkursu. Tym razem do udziału zaprosimy młodych stargardzian. Szczegóły pojawią się na początku przyszłego roku na www.stargard.eu.

STYCZEŃ – Karolina Firlej

LUTY – Justyna Juszczak

MARZEC – Dawid Szypułka

KWIECIEŃ – Justyna Juszczak

MAJ – Piotr Dejewski

CZERWIEC – Artur Gawroński

LIPIEC – Marta Kruk

SIERPIEŃ – Agnieszka Optacy

WRZESIEŃ – Nikola Bartosz

PAŹDZIERNIK – Dawid Szypułka

LISTOPAD – Sylwia Zarucka

GRUDZIEŃ – Sylwia Zarucka