Aktualności: Sprawy urzędowe

Pół wieku miłości

23 stycznia 2023

Za nami piękna i wzruszająca uroczystość. Ponad 40 par odebrało od prezydenta Rafała Zająca medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Jubilatom towarzyszyli członkowie rodzin – często przedstawiciele kilku pokoleń. Były życzenia, gratulacje i czas na przywołanie pięknych wspomnień. Każda wyróżniona para ma za sobą 50 lub więcej lat stażu małżeńskiego.

– Takie spotkania zawsze są dla mnie pełne wzruszenia i refleksji. Te pary przez ponad pół wieku budowały przecież zarówno swoje rodziny, jak i cały Stargard. Mam za to ogromną wdzięczność. Tak trwałe związki muszą być oparte na mądrej miłości, której fundamentem jest przyjaźń i wzajemne zrozumienie, ale również umiejętność wybaczania. Przecież każda para, każda rodzina ma za sobą zarówno piękne, jak i trudne chwile. Dzięki tej wytrwałości jubilaci stają się autorytetami dla mnie i dla wielu stargardzian – mówi prezydent Rafał Zając.

Wszyscy wyróżnieni małżonkowie otrzymali medale w kształcie stylizowanej sześcioramiennej gwiazdy zawieszonej na różowej wstążce i upominki. Wysłuchali również przedpremierowo kilku utworów z koncertu „Niezapomniana Anna German” w wykonaniu Anny Krajewskiej-Pędzik i Malwiny Kolińskiej, którym akompaniował Daniel Ziomko.

Urząd Stanu Cywilnego cały czas przyjmuje wnioski od kolejnych małżeństw, które będą świętować Złote Gody. Do końca marca (31.03., piątek) mogą się zgłaszać pary, które wzięły ślub w 1973 r. lub wcześniej, ale dotychczas nie zostały wyróżnione. Dokumenty są przyjmowane również w imieniu jubilatów. Więcej informacji tutaj.

Zdjęcia: Paweł Bieg