Aktualności: Sprawy urzędowe

Pół wieku razem

10 czerwca 2022

Na początku tego roku 31 par odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Teraz prezydent Rafał Zając wręczył te wyjątkowe odznaczenia kolejnym 10 jubilatom. Uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego jak zawsze towarzyszyły duże emocje.

– Ten piękny jubileusz zawsze budzi głęboki podziw i szacunek dla każdej pary. Jak powiedział ks. Józef Tischner: „Miłość sama w sobie jest nie do pojęcia, ale dzięki miłości możemy pojąć wszystko”. Wspólne życie to nie tylko chwile szczęścia – choć oczywiście chciałoby się przeżyć ich jak najwięcej – ale również przeciwności losu. Swoją postawą pokazujecie, że wspierając się wzajemnie można pokonać każde trudności. Życzę wam wielu kolejnych lat spędzonych razem w miłości, zdrowiu i zrozumieniu – mówił prezydent Rafał Zając.

Jubilaci, którzy odebrali medale przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, są ze sobą co najmniej od 50 lat. Niektórzy brali ślub  w innych miastach, ale teraz wszyscy mieszkają w Stargardzie. Każdy z małżonków otrzymał stylizowaną sześcioramienną gwiazdę zawieszoną na różowej wstążce. W uroczystości wzięli udział również członkowie ich rodzin. Były gratulacje, chwile wzruszeń i najlepsze życzenia.

Zdjęcia: Paweł Bieg