Aktualności: Sprawy urzędowe

Policjanci edukują

21 kwietnia 2023

Jednym z najważniejszych zadań Policji są działania profilaktyczne. Funkcjonariusze ze stargardzkiej komendy przekazują cenną wiedzę, która może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. To proste zasady, choć kierowcy często o nich zapominają. Policjanci przeprowadzili akcję edukacyjną zwłaszcza w tych miejscach, w których często dochodzi do wypadków.

Jak podkreślają funkcjonariusze, prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza bezpieczną. Ta powinna być dostosowana do panujących warunków – natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. W ramach akcji „Kierowco zwolnij – szkoda życia” Policjanci ze Stargardu zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania na drodze. Funkcjonariusze rozdawali również ulotki z niezbędnymi informacjami.

W ramach akcji prowadzili także kontrole. Ich efektem było ujawnienie kilkudziesięciu wykroczeń, m.in. przekroczenia dozwolonej prędkości. Jedna z zatrzymanych osób kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Z kolei rekordzista jechał w terenie zabudowanym z prędkością 116 km/h.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie