Aktualności: Sprawy urzędowe

Policjanci świętują

25 lipca 2023

Na co dzień pracują w kilkudziesięciu zespołach i referatach podzielonych na 6 wydziałów. W Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie zatrudnionych jest prawie 300 osób. To właśnie oni przez całą dobę, 7 dni w tygodniu dbają o nasze bezpieczeństwo, edukują, prowadzą akcje profilaktyczne i działają wszędzie tam, gdzie są potrzebni. Każdego roku w lipcu Policjanci obchodzą swoje święto, które jest okazją do podsumowań, wręczenia wyróżnień, awansów i przyjęcia gratulacji za wzorową służbę.

– Często w codziennym życiu nie zdajemy sobie sprawy, jak istotne jest poczucie bezpieczeństwa. Przekonujemy się o tym dopiero w obliczu zagrożenia. Wtedy wszystkie inne wartości schodzą na dalszy plan. Dziękuję za to, że budujecie poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców Stargardu i pomagacie im w bardzo różnych sytuacjach. To ciężka, codzienna praca, która jednocześnie jest służbą. Podziwiamy Wasze zaangażowanie i poświęcenie. Życzę też satysfakcji z wykonywanych obowiązków i zrozumienia wśród najbliższych – mówi prezydent Rafał Zając.

W 2022 roku w KPP w Stargardzie pracowało 276 osób. 236 z nich to mundurowi, a 40 to cywile. Komenda podzielona jest na wydziały: Ruchu Drogowego, Kryminalny, do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą, Dochodzeniowo-Śledczy oraz Prewencji. W ich skład wchodzą zespoły m.in. ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób, Techniki Kryminalistycznej oraz Nieletnich i Patologii. Dodatkowo naszej komendzie podlegają posterunki w Chociwlu, Dobrzanach, Dolicach, Ińsku i Suchaniu. W strukturze KPP są również dzielnicowi, czyli funkcjonariusze pracujący bezpośrednio wśród mieszkańców konkretnego rejonu. Kontakt do nich można znaleźć tutaj.

Ważnym obszarem działania Policji jest profilaktyka i edukacja. Funkcjonariusze prowadzą akcje i biorą udział w spotkaniach skierowanych do różnych grup społecznych. Uświadamiają seniorów, kierowców, przekazują cenną wiedzę dzieciom i młodzieży, a także przeprowadzają kontrole. Latem uczą bezpiecznych zachowań nad wodą, a jesienią przypominają o noszeniu odblasków. Organizują też konkursy dla najmłodszych i ostrzegają przed oszustwami w internecie.

Policjanci dbający o bezpieczeństwo stargardzian są stale wspierani przez miasto. W tym roku dostaną w sumie 290 000 zł m.in. na zakup nowego radiowozu i elementów wyposażenia funkcjonariuszy. Z kolei w 2022 r. z budżetu przekazaliśmy KPP ponad 300 000 zł – te pieniądze pozwoliły m.in. na zakup nowych radiowozów, psa służbowego, alkomatu i sprzętu informatycznego. Wielokrotnie finansowaliśmy także dodatkowe patrole piesze, które pilnowały bezpieczeństwa i porządku.

Zdjęcia: UM w Stargardzie