Aktualności: Sprawy urzędowe

Policjanci uratowali seniorkę

30 kwietnia 2020

Funkcjonariusze ze stargardzkiej komendy wykazali się ogromną odwagą. Weszli do mieszkania, w którym wybuchł pożar. Dzięki natychmiastowej reakcji udało im się uratować 77-letnią lokatorkę. Po udzieleniu na miejscu pierwszej pomocy kobieta została przewieziona do szpitala.

Pożar wybuchł w nocy. Ogień pojawił się w mieszkaniu jednego z bloków na os. Kopernika. Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci wyważyli drzwi do lokalu. Dzięki specjalistycznym maskom mogli wejść do środka i – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – przeszukać pomieszczenia. W jednym z pokojów funkcjonariusze znaleźli nieprzytomną kobietę. Seniorka natychmiast została zabrana z mieszkania i wyniesiona na świeże powietrze.

Jak informuje oficer prasowy KKP w Stargardzie Krzysztof Wojsznarowicz, po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Starsza pani szybko odzyskała przytomność. Po zakończeniu akcji ratunkowej jeden z policjantów także musiał skorzystać z pomocy medycznej. Funkcjonariusz czuje się już dobrze.

Taka interwencja wymagała nie tylko wielkiej odwagi, ale także opanowania i świetnej znajomości zasad postępowania przy pożarach. Władze Stargardu i mieszkańcy gratulują policjantom postawy godnej podziwu.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum