Aktualności: Sprawy urzędowe

Policjanci z podsumowaniem

21 lutego 2024

W komendzie przy ul. Warszawskiej 29 pracuje ich prawie 250. Codziennie patrolują miasto, reagują na zgłoszenia, rozwiązują problemy, edukują i pomagają stargardzianom w trudnych sytuacjach. Raz w roku policjanci podsumowują swoje działania. To zawsze okazja do poznania ciekawych statystyk z naszego miasta i całego powiatu.

– Stargard stale się rozwija. Żyje się tutaj coraz lepiej także dzięki poczuciu bezpieczeństwa. To jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Ogromny udział w jej zaspokajaniu ma właśnie nasza Policja. Podczas odprawy poznaliśmy wiele szczegółowych danych. Za wszystkimi liczbami stoją jednak ludzie i ich rzeczywiste problemy. Dziękuję policjantom za skuteczną pracę. Wielu z nich udowadnia, że codzienna służba to coś więcej niż wykonywanie obowiązków zawodowych. To misja pomagania, zapobiegania i edukowania całej społeczności lokalnej – mówi prezydent Rafał Zając.

W 2023 roku policjanci z KPP w Stargardzie przeprowadzili niemal 28 800 interwencji. To prawie 79 zdarzeń odnotowanych każdego dnia. Funkcjonariusze działali w kilku wydziałach: Ruchu Drogowego, Kryminalnym, do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą, Dochodzeniowo-Śledczym oraz Prewencji. W ich skład wchodzą liczne zespoły i referaty m.in. ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób, Techniki Kryminalistycznej oraz Nieletnich i Patologii. Naszej komendzie podlegają posterunki w Chociwlu, Dobrzanach, Dolicach, Ińsku i Suchaniu. W strukturze KPP są również dzielnicowi, czyli funkcjonariusze pracujący bezpośrednio wśród mieszkańców konkretnego rejonu. W 2023 roku aż 80% czasu pracy spędzili na obchodach.

Policjanci z naszej komendy zrealizowali także autorskie programy profilaktyczne. Edukowali m.in. seniorów i młodych oraz niedoświadczonych kierowców. Informowali także o zagrożeniach w sieci internetowej. W trakcie roku szkolnego policjanci ponad 570 razy spotykali się z młodzieżą, brali również udział w festynach, akcjach charytatywnych i dbali o bezpieczeństwo kibiców podczas wydarzeń sportowych.

Miasto regularnie wspiera Policję. To inwestycja przede wszystkim w bezpieczeństwo mieszkańców. Tylko w 2023 roku z budżetu Stargardu przekazaliśmy policjantom ponad 460 000 zł. Pieniądze pozwoliły m.in. na zakup nowoczesnego wyposażenia dla techników kryminalistyki, 3 nowych samochodów i sprzętu biurowego niezbędnego w codziennej pracy funkcjonariuszy.

Zdjęcia: UM w Stargardzie