Strona głównaWpisyInnePomagają uzależnionym

Aktualności: Sprawy urzędowe

Pomagają uzależnionym

2 marca 2022

W Stargardzie działa Przychodnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. Bezpłatne wsparcie znajdują tam zarówno osoby nadmiernie spożywające alkohol, ale także ich bliscy i członkowie rodzin. To przede wszystkim pomoc psychologiczna oraz psychiatryczna. W 2022 r. miasto przeznaczy na ten cel 30 000 zł.

Przychodnia działa przy ul. S. Wyszyńskiego 22b/3. Więcej informacji o tej placówce można znaleźć tutaj albo przez telefon – 91 577 64 64 i 609 725 305. Na co dzień pracują tam doświadczeni terapeuci uzależnień i psycholodzy. Pomagają rozpocząć terapię, a także wspierają w zachowaniu trzeźwości. Opieką mogą zostać objęci także tzw. współuzależnieni – członkowie rodzin i bliscy oraz osoby z syndromem DDA (dorosłe dzieci alkoholików).

Oferta przychodni jest skierowana do pełnoletnich stargardzian. Mieszkańcy z problemem alkoholowym mogą się tam zgłosić bez skierowania. Wystarczy się wcześniej zarejestrować (telefonicznie tuż przed pełną godziną lub osobiście) – od poniedziałku do piątku, między 9:00 a 17:00. Kilka pierwszych wizyt przeznaczonych jest na diagnozę i wybór formy pomocy. Później rozpoczyna się terapia – indywidualna albo zajęcia grupowe.

Zdjęcie: pexels.com