Aktualności: Działania społeczne

Pomagamy Filipowi

4 maja 2022

Przez cały maj i czerwiec zysk z plastikowych nakrętek wrzucanych do serca przed Urzędem Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) wesprze terapię małego Filipa. Chłopiec ma zdiagnozowany autyzm wczesnodziecięcy. Wizyty u specjalistów i dodatkowe zajęcia są bardzo kosztowne, dlatego rodzice Filipa liczą na pomoc stargardzian.

Chłopiec ma 7 lat. Został zdiagnozowany w 2018 r. i od tego czasu korzysta z pomocy wykwalifikowanych pedagogów. Najlepsze efekty przynosi terapia integracji sensorycznej, która jednak jest kosztowna. Rozwój psychoruchowy Filipa poprawia się, ale chłopiec potrzebuje regularnych, częstych zajęć. Można go wesprzeć w bardzo prosty sposób. Wystarczy wrzucić plastikowe zakrętki do serca stojącego przed głównym wejściem do Urzędu Miejskiego. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży pozwolą na kontynuowanie terapii Filipa.

Akcja MIEJskie SERCE trwa. Każdy, kto chce otrzymać nakrętki, może wypełnić formularz – szczegóły tutaj. Z takiej formy pomocy korzystają osoby, które potrzebują pieniędzy na leczenie, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wydatki związane z niepełnosprawnością – swoją lub dziecka czy innego członka rodziny.