Aktualności: Działania społeczne

Pomoc uzależnionym

15 marca 2023

Już niedługo w Stargardzie ruszy punkt pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu, a także dla ich bliskich i członków rodzin. Z takiego wsparcia mieszkańcy skorzystają bezpłatnie. Na ten cel z budżetu miasta w 2023 r. popłynie 100 000 zł.

Nowy punkt pomocy będzie działał przy ul. Składowej 2a. W kompleksowo wyremontowanych i wyposażonych pomieszczeniach doświadczeni terapeuci wesprą każdego, kto zmaga się z alkoholizmem. Na miejscu prowadzona będzie również rehabilitacja. Opieką zostaną objęci także współuzależnieni – członkowie rodzin i bliscy oraz osoby z syndromem DDA (dorosłe dzieci alkoholików).

Z punktu pomocy bezpłatnie, bez skierowania skorzystają potrzebujący stargardzianie. Placówka powinna ruszyć już w kwietniu. O dokładnym terminie i godzinach otwarcia będziemy informować na www.stargard.eu. Osoby, które już teraz chciałyby dowiedzieć się więcej i zapisać na terapię, mogą skontaktować się z Klubem Abstynenta „ALA” – tel. 91 834 60 60 lub przez facebookowy profil stowarzyszenia.

Zdjęcie: pexels.com