Aktualności: Sprawy urzędowe

Pomoc Ukrainie w zakładce

2 marca 2022

Cały czas działa strona www.stargard.eu/ukraina/. W poszczególnych zakładkach są najpotrzebniejsze informacje – zarówno dla uchodźców, jak i osób, które chcą im pomóc. Tysiące stargardzian codziennie angażują się w organizowanie realnego wsparcia – materialnego, rzeczowego, a także w wolontariat. Na Ukraińców uciekających przed wojną czekają w Stargardzie m.in. bezpłatne miejsca noclegowe i pomoc psychologiczna.

Na stronie jest kilka zakładek, aktualizowanych na bieżąco. Każda informacja została przetłumaczona na język ukraiński. Są tam np. numery telefonów dla uchodźców (również całodobowe) i kontakt dla tych, którzy chcą pomóc Ukraińcom. Poszukiwani są wolontariusze – m.in. lekarze, pielęgniarki, prawnicy i firmy transportowe. Ludzie uciekający przed wojną dostają u nas też wsparcie psychologa i mogą skorzystać z usług tłumacza przysięgłego.

Trwa również zbiórka potrzebnych rzeczy i sprzętów. Ich ilość stale rośnie – dary można przynosić do cerkwi greckokatolickiej, Stargardzkiego Centrum Kultury, Zarządu Usług Komunalnych i szkół. Pomagają osoby indywidualne, lokalni przedsiębiorcy i różne organizacje. Przed dostarczeniem produktów warto sprawdzić, co aktualnie jest najpotrzebniejsze. Lista zmienia się dynamicznie. Tutaj publikowane są posty z bieżącym zapotrzebowaniem.