Aktualności: Działania społeczne

Pomoc zamiast wagarów

22 marca 2019

Ponad 150 uczniów świętowało pierwszy dzień wiosny w nietypowy sposób. Zamiast pójść na wagary, postanowili pomóc zwierzętom. Przy okazji wzięli udział w loterii i obejrzeli pokazy artystyczne. Wszystko w ramach akcji „Pomaganie, nie wagarowanie!”

Podczas imprezy prowadzono zbiórkę pieniędzy na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie. Dla uczestników przewidziano liczne atrakcje, m.in. pokaz Centrum Szkolenia Psów Canis Sport i występ tancerek z zespołu GirlAttention. Swoje umiejętności w freestyle football zaprezentował Dominik Bartoszewicz. Miłośnicy muzyki i śpiewu mogli posłuchać  Łukasza Brodowskiego i Nailah Vithy.
– Dużym zainteresowaniem cieszyła się także loteria z nagrodami. Posiadacze szczęśliwych losów otrzymali m.in. kupon na wizytę w escape roomie w Bastei, a także gadżety od sponsorów i pamiątkowe koszulki – mówi Michał Barszczak, wiceprzewodniczący Młodzieżowego Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta Stargard.

Wydarzenie odbyło się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia. Organizatorem akcji „Pomaganie, nie wagarowanie!” był MZD. Pomysłodawcy już planują kolejną odsłonę imprezy w przyszłym roku.

Zdjęcia: Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta Stargard