Aktualności: Działania społeczne

Pomogą z mieszkaniami

26 kwietnia 2021

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wspiera mieszkańców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. W maju rozpoczną się spotkania dla najemców mających problemy ze spłatą zadłużenia mieszkania. Dla każdego opracowany zostanie indywidualny plan działania.

Biuro Przydziału i Zamiany Mieszkań STBS opracowało Koncepcję programową zamiany lokali w zasobie mieszkaniowym miasta Stargard. Razem z Działem Windykacji Należności pomagają dopasować lokale do potrzeb i możliwości finansowych mieszkańców. Osoby, które mają zadłużenie w STBS, zostaną zaproszone na indywidualne spotkanie. Pracownicy spółki zaproponują wsparcie w spłacie długu.

Jest kilka możliwości. Jedna z nich to zamiana na mieszkanie z niższymi opłatami. Najemca może również wnioskować o ulgę w spłacie zadłużenia – np. rozłożenie należności na raty, wstrzymanie działań komorniczych albo wstrzymanie naliczania odsetek. Jest również szansa na całkowite pozbycie się długu. Może do tego dojść w sytuacji, kiedy inna osoba z rejestru zamian będzie chciała przejąć konkretny lokal i zdecyduje się na spłatę należności.

W razie dodatkowych pytań warto jeszcze przed przyjściem na takie spotkanie zadzwonić do STBS. Tel. 91 819 22 93 – zamiany mieszkań, 91 819 22 81, 91 819 22 82 – ulgi w spłacie zależności.

Zdjęcie: STBS/archiwum