Aktualności: Sprawy urzędowe

Ponad 800 000 zł dla szkół

22 września 2020

Stargard zdobył kolejne fundusze na zakup sprzętu i środków ochrony przed koronawirusem. W ramach programu „Pomorze Zachodnie – Bezpieczna Edukacja” wsparcie znów trafi do stargardzkich podstawówek, przedszkoli miejskich i żłobka, a także do Młodzieżowego Domu Kultury. Dofinansowanie pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego.

Wysokość przyznanego grantu uzależniona była od liczby uczniów i nauczycieli w poszczególnych placówkach na konkretnym terenie. Stargard otrzyma jedno z najwyższych dofinansowań. To przeszło 817 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i środków ochrony. Mogą to być np. parownice, ozonatory, zmywarki z funkcją wyparzania, a także płyny do dezynfekcji, środki czyszczące, maseczki i jednorazowe rękawiczki. Trafią one do szkół podstawowych, przedszkoli miejskich, żłobka i MDK. Wszystko po to, by w czasie pandemii maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli.

Stargard aktywnie pozyskuje kolejne środki zewnętrzne na walkę z koronawirusem. Do szkół przekazano już kilkadziesiąt laptopów i tabletów z dostępem do internetu – ich łączna wartość to prawie 225 000 zł. Służą uczniom do nauki w domach. Fundusze trafiły do naszego miasta w ramach rządowego programu „Zdalna Szkoła +”. Kilka tygodni temu dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Zawodowej z Eberswalde udało się zdobyć 180 000 zł ze środków unijnych. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu i środków ochrony przed koronawirusem, które również trafiły do szkół, przedszkoli i żłobka.

Zdjęcie: UM w Stargardzie