Aktualności: Sport

Popłyń w memoriale

14 grudnia 2021

Jeszcze do północy można dołączyć do zawodów pływackich, które odbędą się już w najbliższą sobotę (18.12.). Na pływalni w Szkole Podstawowej nr 11 na różnych dystansach wystartują dorośli w wieku od 20 lat. Będą też dodatkowe konkurencje specjalne. Zgłoszenia do 5. Memoriału Władysława Wojtakajtiasa przyjmowane na stronie www.aktywnystargard.pl.

Zawody rozpoczną się o 16:00. W harmonogramie są konkurencje indywidualne, jak i sztafeta. Pływacy sprawdzą się w stylu dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym, a także zmiennym. Najmniejszy dystans do pokonania to 50 m. Najdłużej – 400 m stylem dowolnym – popłyną uczestnicy konkurencji memoriałowej (kategoria OPEN). Oprócz tego zaplanowano również sztafetę – 1500 m (30×50 m).

Pełny regulamin zawodów jest na www.aktywnystargard.pl. Każdy zarejestrowany uczestnik może wystartować w dwóch konkurencjach indywidualnych oraz dodatkowo w sztafecie lub konkurencji memoriałowej. Na wszystkich zawodników czekają pakiety startowe z pamiątkowymi gadżetami, a na najlepszych – medale, statuetki i dyplomy.