Aktualności: Sport

Popłynęli po Wstęgę

29 czerwca 2020

3 wyścigi, a na starcie ekipy ze Stargardu, Myśliborza, Nowogardu i Goleniowa – już po raz 49 żeglarze powalczyli o Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie. Na zwycięzców czekały puchary i dyplomy. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Jak co roku wydarzenie przyciągnęło miłośników żeglarstwa z całego regionu. Tym razem w związku z epidemią koronawirusa regaty odbyły się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach. W klasie Optimist Junga zwyciężyła Antonina Chomont (UKS Barnim, Goleniów). Tuż za nią uplasował się Bartosz Olszewski (KZ Nowogard), a na trzecim miejscu regaty ukończyła Maja Dobroń (MKS Szkuner, Myślibórz).

Rywalizację Optimist Kadet wygrał Jan Iwanow. Na drugim miejscu znalazł się Stanisław Wołoszyn, a jako trzecia dopłynęła Natasza Dobroń. Rywalizację w tej kategorii zdominowali zawodnicy z Myśliborza – całe podium zajęli żeglarze MKS Szkuner. Podobnie wygląda klasyfikacja w wyścigu długim. Po raz kolejny regaty wygrał Jan Iwanow. Drugie miejsce również w tej kategorii zajął Stanisław Wołoszyn. Na najniższym stopniu podium stanął Kosma Wieczorek (MDK Stargard).

49. Błękitna Wstęga Jeziora Miedwie odbyła się dzięki Programowi Społecznik w latach 2019-2021 realizowanego w ramach zadania publicznego finansowanego ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Zdjęcia: Maciej Dura-Pomarański/Daniel Leżuch