Aktualności: Sprawy urzędowe

Popołudniami dzieje się w SCN

7 września 2023

Nowości w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Edukatorzy przygotowali bogatą ofertę dodatkowych zajęć dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych. Niewielkie grupy, fascynujące warsztaty, dobre ceny karnetów – tak brzmi filarowy przepis na ciekawie spędzone popołudnia. Warto sprawdzić wszystkie propozycje, poznać szczegóły i wybrać coś dla siebie i swoich dzieci.

FILARY przygotowały ofertę 3 dodatkowych, popołudniowych zajęć:

ROBOTYKA LEGO® Education – nauka programowania, projektowania i budowania – oczywiście połączona ze świetną zabawą. Uczestnicy poznają zasady fizyki, techniki, automatyki i robotyki, a do tego rozwiną umiejętności analitycznego myślenia i poćwiczą cierpliwość. W zajęciach będą mogły wziąć udział dzieci w wieku 9-12 lat. Spotkanie organizacyjne w SCN zaplanowano na wtorek (12.09.) o 17:00.

Podstawy programowania oraz projektowania 3D – innowacyjne zajęcia, które poprowadzą edukatorzy FILARÓW i wykładowcy z Akademii Kodu. Uczestnicy poznają m.in. podstawy programowania w języku JavaScript. Spróbują także swoich sił w technologii 3D, tworząc własne trójwymiarowe projekty. Warsztaty są przeznaczone dla uczestników w wieku 10-14 lat. Spotkanie organizacyjne w SCN odbędzie się w środę (20.09.) o 17:00.

Filarowe Koło Astronomiczne – propozycja dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy lubią patrzeć w gwiazdy i chcą wiedzieć więcej o najnowszych odkryciach astronomicznych. O dawkę ciekawostek i najświeższe informacje zadba Jolanta Olejniczak z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych – dzieci 7-11 lat oraz młodzież i dorośli (12+). Spotkanie organizacyjne w SCN – środa (13.09.), 17:00.

W razie dodatkowych pytań warto przyjść na spotkanie organizacyjne albo zadzwonić – tel. 786 905 760. A jeśli ktoś ma wątpliwości, czy zajęcia w FILARACH rzeczywiście są tak ciekawe, może zajrzeć na facebookowy profil SCN i obejrzeć relacje z tematycznych warsztatów i imprez.